تجهیزات اداری و پارتیشن بندی

مراحل پارتیشن بندی یک فضای اداری:
اگر بخواهیم یک تفسیر کلی در خصوص پارتیشن بندی اداری داشته با شم می توان گفت تفکیک فضاهای اداری برای بالا بردن راندمان کاری هر دپارتمان از یک مجموعه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. این تفکیک فضا مستلزم نکاتی است که هر کدام لازم و ملزوم یکدیگرند، استفاده از پارتیشن ها به صورت تک و یا دو جداره با توجه به کاربری آنها از جمله این نکات می باشد. برای درک بهتر این مفاهیم به بررسی کامل مراحل مختلف کاری در این مجموعه می پردازیم :

1-بازدید اولیه:
اولین مرحله، بازدید از محل مورد نظر و برداشت متره فضا می باشد. در این مرحله کارفرما نیازهای خود را در خصوص فضاهای مورد نیاز ، تعداد پرسنل و نوع چینش آنها مطرح می نماید. در قسمت برداشت اولیه کارشناسان ، قسمت هایی همچون ورودی ها ، پنجره ها (بعنوان مدخل نور) ،اوکابه پنجره ها (برای اتصال پارتیشن به دیوار ) ،طرح و جنس سقف (در پارتیشن های متصل به سقف )، سرمایش و گرمایش، هواسازها و در آخر مسیرهای حمل قطعات پارتیشن ها به محل نصب را مورد بررسی قرار می دهند.

2-طراحی:
در مرحله طراحی پس از ترسیم پلان فضاهای مورد نظر با در نظر گرفتن تمامی نیازهای اعلام شده توسط کارفرما ، پارتیشن بندی فضا به صورت دو بعدی توسط طراحان مجرب این مجموعه مورد بررسی قرار می گیرد.
از مهم ترین نکات مورد نظر در این مرحله تحلیل مسیرهای تردد ، ابعاد راهروها برای دسترسی کاربران و کاربری منطقی اتاق ها براساس نیاز پرسنل می باشد.
در برخی از موارد که به دلیل عدم امکان اجرای خواسته های کارفرما در فضاهای موجود طراحی دچار نقص می گردد، طراحان اقدام به ترسیم نقشه هایی به صورت پیشنهادی با بالاترین استفاده بهینه از فضاهای موجود می نمایند و به صورت کامل در اختیار کارفرما قرار می دهند.

3-تایید طراحی و تعیین رنگ:
در این مرحله پس از بررسی کامل طرح ها توسط کارفرما و تعیین طرح نهایی که در آن متره نهایی و تعداد درب ها به صورت کامل مشخص شده ، برآورد قیمت به کارفرما اعلام می گردد .تعیین رنگ ام دی اف نیز در این مرحله صورت می گیرد.

4- چک سایز نهایی:
چک سایز نهایی به منظور کنترل در تطابق اندازهای موجود در نقشه ها با فضای مورد نظر جهت اجرای پارتیشن اداری انجام می گیرد، قطر دیوارها ، ابعاد داکت های برق و جنس سقف ها برای اتصال پارتیشن از نکات مهمی است که می بایست هنگام چک سایز به دقت بررسی گردد.
برای بالا بردن دقت در اجرای پارتیشن بندی ، کلیه جزئیات موجود در نقشه ها بر روی زمین ترسیم می گردد تا کامل ترین و با کیفیت ترین پارتیشن در دستور کار بخش اجرایی این مجموعه قرار گیرد.

5-ساخت پارتیشن های اداری:
حال زمان آن فرا رسیده که ساخت پارتیشن های اداری انجام پذیرد. شرکت نورسا با بهره گیری از دستگاهای روز دنیا با سرعت بالا ، اقدام به ساخت پارتیشن های اداری می نماید. پس از برش و آماده سازی ، قطعات مختلف از جمله ام دی اف ها ، پرده و شیشه ها بسته بندی شده و برای حمل آماده میگردد.

6- نصب :
نصب بعنوان آخرین مرحله در اجرای پارتیشن بندی یک فضای اداری محسوب می گردد.با توجه به اینکه نصب از مهمترین و دشوارترین قسمت های پارتیشن بندی اداری می باشد. شرکت نورسا با بهره گیری از استادکارارن ماهر و حرفه ای قادر است بیش از 120 متر مربع پارتیشن را به صورت روزانه و با بالاترین کیفیت نصب نماید.

میز مدیریت و کارشناسی:
میزهای مدیریت و معاونت شرکت نورسا با برترین ایده ای طراحی و قابلیت برای مدیران عامل، مدیران ارشد، معاونین، منشی و کارمندان طراحی و تولید شده و برای سازمان شما عرضه می شوند.
این میزها دارای تنوع رنگ بوده و علاوه بر آن خریدارن محترم میتوانند آنرا مطابق با فضای اتاقشان به صورت ابعاد سفارشی، سفارش دهند. این میزها معمولا همراه با ال راست یا چپ و همچنین فایل سه یاچهار کشو میباشند و علاوه بر داشتن فضای کافی از تنوع رنگ و هم چنین طرح نیز برخوردار می باشد.

میز کنفرانس:
میزهای کنفرانس شرکت نورسا، در اندازه های مختلف دو نفره، میز کنفرانس متصل به میز مدیریت، میزهای چهار نفره کنفرانس، شش نفره کنفرانس، هشت نفره کنفرانس و همین طور تا تعداد بیشتر و بنا به نیاز مشتری و هم چنین محیط کار مشتری میباشد.
عمده میزهای کنفرانس طراحی و تولید شده در شرکت نورسا، به صورت سفارشی و برای سالن های جلسات بوده است. میز کنفرانس بسته به درخواست مشتریان میتواند مجهز به تجهیزات صوتی و تصویری نیز گردد.تنوع رنگ و طرح در انواع میز کنفرانس وجود دارد.
میز کنفرانس معمولا در اشکال هندسی متفاوت نظیر مربع، مستطیلی، بیضی و گرد طراحی و تولید میشود، ارتفاع استاندارد میز کنفرانس از سطح زمین 72 تا 82 سانتیمتر می باشد بسته به نظر مشتری، حداقل فضای مورد نیاز یک نفر برای نشستن دور میز کنفرانس بستگی به صندلی های کنفرانس دارد و لی در طراحی استاندارد میز کنفرانس فاصله 60 تا 800 سانتیمتری برای هر نفر لحاظ می شود.